0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

اگر گودی کمر دارید این کفش ها برای شما ممنوع است!

چکیده کوتاه مطلب

ستون فقرات انسان در دوران جنینی به C شکل است، به مرور زمان که عضلات کودک رشد می کند ستون فقرات نیز به S تغییر شکل می دهد، با افزایش قدرت و توانایی عضلانی، وزن بدن به ستون فقرات منتقل می‌شود. به تدریج منحنی‌های ثانویه در ناحیه گردن و کمر ایجاد می شود. این منحنی […]

ستون فقرات انسان در دوران جنینی به C شکل است، به مرور زمان که عضلات کودک رشد می کند ستون فقرات نیز به S تغییر شکل می دهد، با افزایش قدرت و توانایی عضلانی، وزن بدن به ستون فقرات منتقل می‌شود. به تدریج منحنی‌های ثانویه در ناحیه گردن و کمر ایجاد می شود. این منحنی ها تا زمان توقف رشد ادامه خواهند یافت.
قوس کمر در همه افراد به طور طبیعی باید وجود داشته باشد، اما در برخی این گودی بیش از اندازه طبیعی است که یکی از علل بروز کمر درد در افراد نیز می باشد، به این عارضه در اصطلاح پزشکی گودی کمر گفته می شود.
از دیگر نشانه‌های شایع این عارضه جلوافتادگی شکم و برجستگی لگن و باسن (افزایش انحراف لگن) می باشد.
همچنین گودی کمر منجر به تغییر در وضعیت ماهیچه‌های اطراف آن نیز می ‌شود. از این رو توصیه می‌شود، اگر گودی کمر باعث درد و آزارتان می‌شود، حتما آن را جدی گرفته و برای بهبود آن تلاش کنید.
گودی کمر به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک و اضافه وزن، نرمی استخوان و … ایجاد می شود اما یکی از دلایل مهم ایجاد گودی کمر استفاده از کفش نامناسب است.
عوارض جدی نگرفتن درمان گودی کمر
احساس درد و ناراحتی در طول روز از عوارض شایع گودی کمر است که با انجام هر فعالیتی از قبیل نشستن و پیاده روی طولانی مدت، حمل کیف یا اجسام سنگین و نیمه سنگین بیشتر هم می شود. توجه داشته باشید که بی اعتنایی به عوارض کوتاه مدت و مقطعی این عارضه می‌تواند مشکل را در طولانی مدت جدی‌تر کند.

کفش پاشنه بلند و گودی کمر
از آنجایی که پوشیدن کفش پاشنه بلند در بلند مدت و به طور مداوم می‌تواند مشکلات زیادی برای سلامتی فرد از جمله کمر درد، دیسک کمر، سیاتیک و بسیاری از مشکلات دیگر فراهم آورد توصیه پزشکان این است که هیچ خانمی این کفش‌ها را برای طولانی مدت و در ساعت‌های متمادی مورد استفاده قرار ندهد.
بروز گودی کمر در مراحل اولیه، از کمترین عوارض پوشیدن کفش پاشنه‌دار است، اغلب افراد این موضوع را جدی نمی گیرند اما در نهایت ممکن است به این عارضه دچار شده و مجبور به پوشیدن کفش مناسب گودی کمر به تجویز پزشک شوند. در هر صورت پیشگیری بهتر از درمان است، بهتر است قبل از دچار شدن به گودی کمر و تحمل دردهای ناشی از آن با پوشیدن کفش‌ مناسب با پاشنه‌ استاندارد از فروشگاه کفش و صندل معتبر و باسابقه، در حفظ سلامتی خود قدمی بردارید.
این موضوع برای کسانی که به عارضه گودی کمر شدید مبتلا هستند اهمیت حیاتی پیدا می کند؛ چرا که استفاده از کفش با پاشنه غیراستاندارد، نخاع و مایع ژلاتینی بین مهره‌ها را به مخاطره خواهد انداخت و در نهایت منتهی به فتق دیسک و کشیدگی و پارگی آن خواهد شد.
کفش تخت و گودی کمر
کفش های بسیار تخت هم به دلیل آنکه به تدریج گودی کف پا را پر کرده و فشار وارده به کمر را افزایش می دهد برای افراد مبتلا به گودی کمر به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
دیدگاه خود را بنویسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه نوشته
0